
| Parameter | Value |
|---|---|
| Load Regulation | 15 mV |
| Line Regulation | 9 mV |
| Output Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Output Voltage | 5 V |
| Max Input Voltage | 30 V |
| Output Type | Fixed |
| Dropout Voltage | 500 mV |
| RoHS | Non-Compliant |
| Polarity | Positive |
| Packaging | Reel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
